"Bilim Nedir?" Başlıklı Online Seminer Gerçekleştirildi.

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Fakültesi, 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında uzaktan eğitim online derslerine ve seminerlerine devam etmektedir.

Güney Florida Üniversite’sinde (USF) Turizm ve Teknoloji Liderliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu, 13 Nisan 2020 tarihinde Fakültemiz Sağlık Yönetimi Bölümü öğrencilerimize uzaktan eğitim kapsamında online olarak "Bilim Nedir?" başlıklı seminer gerçekleştirmiştir. Bu seminer kapsamında öğrencilerimize bilimin genel anlamı ve nasıl yapılması gerektiği ile ilgili konular aktarılmıştır. 

Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu kimdir?

Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu Güney Florida Üniversite’sinde (USF) Turizm ve Teknoloji Liderliği Fakültesi’nde Profesör Doktor ve Turizm Teknolojisi Kürsüsü başkanı olarak 2010 yılından beri çalışmaktadır. Aynı zamanda Turizm Teknolojisi Araştırma Merkezinin müdürlüğünü yürütmektedir. USF öncesi Delaware Üniversite’sinde Doçent olarak 2001-2010 arası çalışmıştır. Konusu Turizm Teknolojisidir. Aynı zamanda çalıştığı okuldaki Turizm Bilgi Yönetimi master bölümünde dersler vermektedir. Dr. Çobanoğlu Delaware Üniversitesi’nin uygulama otelinde “Geleceğin Otel Odası” adlı projenin başkanlığını 2007-2009 arasında yürütmüştür. Birçok basın ve televizyon kurumunda bu oda ile ilgili çalışmaları yer almıştır. Prof. Çobanoğlu üç adet bilimsel derginin editörlüğünü yürütmektedir. Bugüne kadar dünyanın değişik ülkelerinde düzenlenen 18 konferansın başkanlığını yapmıştır. Bilimsel dergilerde 60 makalesi yayınlanmış olup, dünyanın birçok ülkesinde hem üniversitelerde hem de konferanslarda davetli konuşmacı olarak katkı sağlamıştır.